Szukaj
Kategorie

Jak prawidłowo pielęgnować firany?

Jak prawidłowo pielęgnować firany szyte na zamówienie
Aranżacje okienne w niektórych domach mają prawo przyprawiać o niemy jęk zachwytu. Firany i zasłony wydają się idealnie dobrane pod każdym względem – wzoru, koloru, rozmiaru, nawet sposobu upinania. I faktycznie takie są.

Na skróty:

Dlaczego warto zdecydować się na firany?

Firanki na zamówienie to jedyne rozwiązanie do domu, w którym są duże przeszklenia lub okna o niestandardowych wymiarach. W tym wypadku nie sprawdzą się gotowe długie firany do salonu, które sprzedawane są tylko w kilku najpopularniejszych rozmiarach.

Ponadto szycie firan i zasłon na zamówienie ma jeszcze jedną ważną zaletę – to klient wybiera rodzaj tkaniny, jej kolor oraz widoczny na niej wzór. Zamówienie dekoracji okiennych na wymiar to w istocie kupno tych wymarzonych, jedynych, najlepszych. Firany i zasłony szyte na miarę w pełni zasługują na miano spersonalizowanych.

Jak prawidłowo pielęgnować firany na zamówienie?

Tkaniny, z jakich szyje się firany na zamówienie, są bardzo delikatne i wymagają szczególnego traktowania. Nie dla nich wybielacze, rozjaśniacze optyczne i pranie w wysokiej temperaturze. Zresztą takie rozwiązania z reguły są niepotrzebne. Tym, co odbiera firanom nieskazitelny wygląd, na ogół jest kurz, a usunięcie go nie wymaga wysokich temperatur i silnych detergentów.

Aranżacje okienne dopasowane do Twojego domu

Chcesz zamówić zasłony i firany szyte na zamówienie?

Zależy Ci na tym, żeby Twój dom wyglądał wyjątkowo? Wyjątkowa aranżacja okienna musi być spójna ze stylem architektonicznym. Postaw na profesjonalistów!

Jak prać firany na zamówienie – przewodnik krok po kroku

Namaczanie Firan

Namaczanie to ważny etap prania firan, niestety zbyt często pomijany. A to właśnie w procesie moczenia z firan zostanie usunięty kurz, który wniknął głęboko w strukturę tkaniny. Wystarczy duża miska z zimną wodą i proszek do prania. Pierwszy efekt będzie widoczny niemal natychmiast, bo z firany spadnie kurz zalegający na jej powierzchni. Namaczanie powinno trwać minimum dwie godziny, jeśli jednak woda zrobi się czarna dużo szybciej, trzeba ją wymienić.

Przygotowanie do prania

Zarówno w trakcie namaczania, jak i prania firana powinna być złożona w luźną kostkę. Pozwoli to uniknąć powstania nadmiernej ilości zagnieceń. Przed praniem firanę szytą na zamówienie trzeba koniecznie włożyć do siatki ochronnej. Ten prosty zabieg zabezpieczy delikatne włókna przed uszkodzeniem wywołanym tarciem o bęben pralki.

Wybór programu do prania firan

Firany najlepiej prać w programie do prania ręcznego lub tkanin delikatnych. Jeśli musimy wybrać ustawienia ręcznie, pamiętajmy, że optymalna temperatura prania firan to 30°C, a prędkość wirowania – 400 obrotów na minutę. Wyższa temperatura wbrew pozorom nie da lepszego efektu, natomiast może uszkodzić strukturę delikatnych włókien.

Pranie firan na zamówienie w pralce – detergenty

Lepsze jest wrogiem dobrego. To bardzo ważna maksyma, którą bezwzględnie należy się kierować, piorąc firany na zamówienie. Wystarczy proszek do prania i płyn zmiękczający, który ułatwi ewentualne prasowanie i nada tkaninie zapach. Jeśli firana będzie dobrze wymoczona, nie są potrzebne żadne specjalne detergenty, wybielacze, płyny do prania firan itp. Wizualny efekt ich działania jest jedynie powierzchowny, niestety pod ich wpływem żywotność firan wyraźnie się skraca.

Jeśli cała procedura wydaje się zbyt skomplikowana, pozostaje profesjonalne pranie firan przez pracowników naszego salonu. Dla wygody klientów oferujemy kompleksową usługę obejmującą zdjęcie firan z okna i ponowne zawieszenie ich po praniu.

Jak zamówić firanę na miarę w Salonie Firan Igmar?

Aby firany i zasłony były idealnie dopasowane zarówno do okna, jak i do wnętrza, najlepiej oddać sprawę w ręce fachowców, czyli zaprosić ich do domu. W trakcie pomiaru jest możliwość wyboru tkaniny, wzoru i koloru. Salon firan oferuje profesjonalne doradztwo architekta wnętrz, dzięki czemu pod uwagę brane są wszystkie niuanse, które mogą umknąć laikowi.

Usługa obejmuje także zawieszenie gotowych firan i dokładne sprawdzenie, czy firany na zamówienie wyglądają dokładnie tak, jak było to przedstawione na etapie projektu.

Zamówienie można też złożyć, umawiając się na indywidualne spotkanie w pracowni lub drogą telefoniczną.

Gotowe firanki – sklep online