Szukaj
Szukaj
Kategorie

Jak działają karnisze elektryczne?

Jak działają karnisze elektryczne

Smart rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Żyjemy w XXI wieku, zatem możemy szukać takich elementów aranżacji wnętrz, które są wyjątkowo nowoczesne, ale też maksymalnie stylowe. Doskonałym tego przykładem są karnisze elektryczne. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać zasadę działania.

Wszystko, co musicie wiedzieć o karniszach elektrycznych

Smart rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Żyjemy w XXI wieku, zatem możemy szukać takich elementów aranżacji wnętrz, które są wyjątkowo nowoczesne, ale też maksymalnie stylowe. Doskonałym tego przykładem są karnisze elektryczne. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać zasadę działania.

Karnisze są podstawowymi elementami wyposażenia domu. Pełnią głównie rolę praktyczną. Jednak można wybrać karnisze elektryczne, które nie tylko są funkcjonalne, ale też podnoszą prestiż wnętrza i dodają mu stylu hi-tech. Jak możecie się domyślić, są one sterowane elektrycznie, a to oznacza, że mają napęd, który ułatwia obsługę i są świetną alternatywą dla klasycznych modeli, tym bardziej że odznaczają się prostym, acz ciekawym designem.

Ich kolor możemy dobrać do stylu wnętrza białe są dyskretne, czarne za to idealnie wpasują się we wnętrza z czarnymi dodatkami takimi jak lampy, uchwyty meblowe czy metalowe dodatki dekoracyjne. Kolejną ich zaletą jest fakt, że montuje się je na wspornikach sufitowych.

Karnisze elektryczne mają szerokie spektrum zastosowania, gdyż można je wykorzystywać w domu, mieszkaniu czy firmie. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie zapewnia maksymalną wygodę użytkowania, gdyż karniszami można sterować z dowolnego miejsca w domu czy poza nim. 

Rodzaje karniszy elektrycznych

Karnisze elektryczne występują w wielu wariantach. Mogą różnić się estetyką, ale też zastosowaniem różnorodnych rozwiązań technologicznych. Dostępne są karnisze, którymi można sterować za pomocą:

  • pilota,
  • przycisku umieszczonego na ścianie,
  • smartfona,
  • smartwatcha,
  • ekranu dotykowego,
  • wyposażone w czujnik ruchu.

Do wyboru są też modele z zastosowaniem silników o różnej mocy. Karnisz elektryczny można dopasować nie tylko pod względem rozmiaru, koloru, ale i sposobu sterowania.

Karnisze dostępne są także w wersji na wymiar i tutaj warto dobierać do nich firany na zamówienie czy zasłony na zamówienie – idealnie dopasowane pod kątem rozmiaru i sposobu odszycia. Można zdecydować się zarówno na zaciemniające zasłony, które zapewniają maksimum prywatności, jak i na lekkie, wpisujące się w skandynawską stylistykę.

Samo działanie karnisza elektrycznego jest bardzo proste. Karnisz działa dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego oraz właściwych modułów. Ciąg jest przenoszony na skrzynię biegów za pomocą zębatek. Łączy on silnik z właściwą szyną. Część karnisza elektrycznego, na której wiszą zasłony jest zbudowana z szyny systemowej oraz taśmy napędowej, a także rolek oraz prowadnic. Taśma napędowa biegnie po obu stronach w środku szyny. Na końcówkach karnisza umieszczone są końcówki, które umożliwiają montaż silnika po wybranej stronie, tak aby można go było schować za zasłoną. Oczywiście potrzebne są jeszcze rolki i gotowe. Karnisz porusza się po szynach, a ruchem możemy sterować za pomocą aplikacji, ekranu (panelu) czy pilota – w zależności od wybranego rozwiązania.  

Jak przeprowadzić montaż karnisza i ile to kosztuje? 

Karnisze elektryczne sprawdzają się w przypadku dużych i szerokich okien, ale zapewniają też wygodę w miejscach, gdzie okien jest naprawdę sporo. To także świetny wybór do okien trudno dostępnych na dużej wysokości, czy silnie nasłonecznionych. Wybierając karnisz elektryczny trzeba zwrócić uwagę na to, by miał wysoką wartość udźwigu. Dobrze jeżeli posiada kilka poziomów prędkości. Jeżeli występuje możliwość gięcia szyn, to dopasowanie go do pomieszczeń zaokrąglonych czy o nieregularnym kształcie będzie łatwe. Warto jeszcze wiedzieć jak przebiega montaż karnisza. Doskonałym wyborem jest oferta Igmar, która obejmuje kompleksowe rozwiązania aranżacji okien.

Zaprojektowanie i montaż karniszy elektrycznych najlepiej powierzyć firmie z doświadczeniem, która odpowiednio obliczy jakie parametry powinien posiadać karnisz i jaka moc silnika będzie optymalna. Jest to ustalane indywidualnie przy każdym zleceniu. Warto też zwrócić się o pomoc dość wcześnie. Najlepiej na etapie podwieszania sufitów i rozprowadzania instalacji elektrycznej. Karnisz elektryczny to nie mały koszt w porównaniu z systemami manualnymi, więc jak widzicie nie należy to do najłatwiejszych rzeczy i lepiej postawić na usługi profesjonalistów.

Gotowe zasłony – Salon Firan Igmar