Szukaj

Zasłony gotowe do salonu

Igmar - Salon firan >> Zasłony gotowe do salonu
Szukaj
Kategorie
USŁUGA SZYCIA NA WYMIAR

Poznaj formy szycia

wzór, ekskluzywne, tkaniny dekoracyjny, wzornik

W naszej ofercie znajdziesz ponad 1000 wzorników z firanami
i tkaninami

Skomponujmy razem materiały pasujące do Twojego wnętrza

Tutaj znajdziesz krótki przegląd wzorników:

wzornik, próbnik, salon firan, igmar, pracownia, tkanina, dekoracyjna, firana, roleta rzymska, szycie na wymiar, tkaniny luksusowe, ekskluzywne, firany, spot, tkaniny eko, naturalne, len, konopia, bawełna

Obserwuj nas

Zasłony gotowe to rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na zamawianie i czekanie na uszycie zasłony na wymiar. Jednocześnie to także alternatywa finansowa dla zamówień indywidualnych. Z całą pewnością zaspokoją one wymagania każdego inwestora. Nie ma znaczenia, czy urządzasz nowe mieszkanie, czy chcesz je jedynie „wizualnie odświeżyć”, z gotowymi zasłonami będzie to możliwe. Wielość kolorów, rozmiarów i różne mocowania sprawiają, że są to produkty pasujące do każdego stylu wnętrz. Do wyboru są zasłony zaciemniające całkowicie lub częściowo. To pozwoli nie tylko izolować się od promieni słońca, ale jednocześnie zapewni pomieszczeniu lepsze parametry akustyczne. Oprócz tego, zasłony w pomieszczeniu nadają wrażenia przytulności i elegancji zarazem. Zwykle są to tkaniny przyjemne w dotyku i dostępne w różnych barwach, które można dopasować do każdego pomieszczenia.

Zasłony welurowe i z poliestru

Najczęściej wybieranym na zasłony materiałem jest 100% poliester. To materiał uniwersalny, trwały, łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji. Nie jest to materiał, który się gniecie czy odkształca, dlatego w przypadku zasłon jest tak często używany. Modny w ostatnim czasie stał się także welur. On nadaje wnętrzom prawdziwego uczucia ciepła i przytulności. W połączeniu z ciepłem kominka czy dekoracyjnymi pledami i poduszkami, dzięki welurowym zasłonom stworzysz sobie przyjemny kącik do relaksu, zarówno w salonie, jak i np. w sypialni.

Kolor, wzór i faktura gotowej zasłony

Duże znaczenie dla wizualnego efektu ma aspekt dekoracyjny wybranego materiału. W większości pomieszczeń sprawdzą się klasyczne gotowe zasłony wykonane z jednolitego w kolorze i fakturze materiału. Jeśli jednak marzysz o nieco bardziej dekoracyjnym efekcie, wybieraj zasłony z wzorzystym motywem. Uważaj jednak, by nie przytłoczyć nim pomieszczeń. Może się to nie sprawdzić w przypadku niewielkich powierzchniowo pokoi. Dlatego w ofercie znajdują się również gotowe zasłony o jednolitym kolorze – np. turkusowe zasłony lub zasłony czarne – które aspekt dekoracyjny prezentują w swojej fakturze materiałowej. Takie zasłony są również miłe w dotyku. Mają też zdolność układania się w równomierne fałdy.

Zasłony na przelotkach czy na taśmie?

Popularnym i klasycznym rozwiązaniem są gotowe zasłony na tzw. przelotkach – kółkach. Wystarcz Ci wówczas jedynie karnisz przytwierdzony nad oknem czy drzwiami balkonowymi i założenie zasłony na pałąk. W takim wypadku mamy dużą łatwość i swobodę w zasłanianiu i odsłanianiu okna. Gotowe zasłony mogą również występować jako materiał na uniwersalnej taśmie równomarszczącej z kryzą kryjącą zaczep żabki. Daje ona możliwość swobodnej regulacji szerokości zasłon. Taśma marszcząca posiada również torebki na haczyki do szyn karniszowych lub kółek. Dzięki tym rozwiązaniom możemy zamontować gotową zasłonę w dowolny sposób.

Zasłony do salonu

Gotowe zasłony do salonu powinny być efektowne i pasować do stylu tego pomieszczenia. Warto również zadbać o to, by wybrany wzór nie przytłoczył niewielkiego pomieszczenia. Dlatego sprawdzą się w salonie klasyczne jednokolorowe zasłony. Często stosowanym zabiegiem jest wybór takiego samego materiału i koloru na zasłonę, kanapę lub ewentualnie narzutę i dekoracyjne poduszki. Wówczas, wybierając np. kolor żółty, czy turkusowy, zapewnimy pokojowi dziennemu spójność kolorystyczną, która w konsekwencji stworzy przemyślaną w realizacji aranżację. Zasłony w salonie pełnią bowiem po równo funkcję dekoracyjną, jak i użytkową.

Zasłony do sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym zasłony pełnią przede wszystkim funkcję użytkową. Ich rolą jest w pierwszej kolejności zaciemnienie częściowe lub całkowite pomieszczenia, w którym śpimy. Z gotowymi zasłonami z naszej oferty, jest to możliwe. Modnym zabiegiem jest pomalowanie ściany za łóżkiem na kontrastowy do pozostałych ścian kolor i dobór gotowej zasłony w takim właśnie odcieniu. Wówczas oryginalny efekt jest gwarantowany.