Szukaj
Szukaj
Kategorie

Aranżacja okienna w pokoju dziecięcym – jak zrobić to funkcjonalnie?

Aranżacje dziecięce w pokoju dziecięcym. Realizacja Salon Firan Igmar

Aranżacja pokoju dziecka jest ważna i powinna łączyć funkcjonalność, ale i bezpieczeństwo, choć i estetyka ma znaczenie. Dziś skupimy się na aranżacji strefy okiennej. Doradzimy Wam jak ją urządzić i zyskać świetny efekt.

Bezpieczeństwo przez wielkie „B”, czyli jak wybrać firankę?

Nie ma się co oszukiwać, dzieci wpadają na różne pomysły, które są zaskakujące. A zadaniem rodziców jest to, by przewidzieć co jeszcze mogą wymyślić. Dlatego też przy aranżacji okiennej na początek skupimy się na bezpieczeństwie połączonym z funkcjonalnością. Pamiętajcie, że firanki do pokoju dziecięcego typu makarony zupełnie się nie sprawdzą, a wręcz są zabronione. Dziecko bardzo łatwo może się w nie zaplątać, a o dalszych konsekwencjach nie chcemy nawet myśleć. Warto więc wybrać taką firankę, która sięga do parapetu. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że firanka do pokoju dziecka krótka będzie wręcz strzałem w dziesiątkę. Rzecz jasna trzeba zwrócić uwagę także na sam materiał, z jakiego jest wykonana. 100% poliester wcale nie jest złym wyborem, bo takie firany do pokoju dziecka dobrze się sprawdzą, wszak są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Polecamy też modele gładkie o bardzo delikatnej strukturze. Oczywiście musicie też pamiętać o praktycznych rozwiązaniach i być niejako krok przed swoją pociechą. A to oznacza, że najlepiej wybrać firany na marszczonej taśmie, a nie żabkach, które mogłyby nie wytrzymać ciągnięcia i bardzo często firanka lądowałaby na podłodze. Swoją drogą dobrze jest wybrać taką, która nie gniecie się łatwo, bo sami wiecie, co mamy tutaj na myśli…

Zasłony na metry – Salon Firan Igmar

Pokój dziecka to jego królestwo, czyli o designie i estetyce słów kilka czy zdań parę

Aktualnie na topie są stonowane kolory. Najczęściej bazą jest szarość i biel z jednym kolorem przewodnim. Często również wybierany jest jeden temat wiodący. Wyobraźcie sobie, że dżungla znowu wraca do łask, popularny jest również motyw lasu, a w typowo dziewczęcych pokojach motyw baletu. Przy czym pamiętajmy, że obecnie i dziewczęta lubią szaleć w dżungli 😉 Urządzając aranżację okienną w pokoju dziecka trzeba wybrać taką firankę, która ma subtelne motywy. Można też wybrać firanki, które wprowadzają dziecko w świat marzeń i pozwalają na rozwinięcie wyobraźni. Mogą to być dekory przedstawiające lot balonem czy las. Firanki dla chłopca mogą mieć motyw sportowy. Wcale też nie musicie wybierać tylko firanek w kolorze białym. Gotowe firanki do pokoju dziewczynki mogą być w kolorze różowym czy żółtym. Na pewno uniwersalne firanki to te w stylu boho. Możecie wybrać też firanki proste czy asymetryczne, a nawet stopniowane. Poznajcie inspiracje – zasłony i firany realizacje, które możecie wykorzystać także w swoim mieszkaniu.   

Aranżacje okienne dopasowane do Twojego domu

Chcesz zamówić zasłony i firany szyte na zamówienie?

Zależy Ci na tym, żeby Twój dom wyglądał wyjątkowo? Wyjątkowa aranżacja okienna musi być spójna ze stylem architektonicznym. Postaw na profesjonalistów!

Zasłony czy może rolety rzymskie, czyli co wybrać, by potem nie żałować?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego też musi podejmować naprawdę wiele decyzji i analizować je od A do Z. Wszak bezpieczeństwo, ale i dobro dziecka jest najważniejsze. I właśnie tak można stanąć przed dylematem czy wybrać zasłony, czy raczej rolety rzymskie. Można powiedzieć, że każde rozwiązanie może być dobre. Zasłony zaciemniające sprawdzą się w przypadku dużych okien. W końcu w ciągu dnia warto zadbać, aby do pomieszczeń wpadło sporo światła, zaś, gdy dziecko ma drzemkę można po prostu zasłonić okna. Warto tutaj pamiętać, że zasłona powinna komponować się ze strukturą obicia łóżka czy też fotela i tworzyć monochromatyczne połączenie. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem są rolety, bo można wykorzystać je nawet na mniejszych oknach, a przy tym nie przytłaczają pomieszczenia tak jak to bywa w przypadku ciężkich zasłon. Pamiętajcie, że pokój dziecka powinien być jego strefą zen, a więc miejscem, gdzie wyciszy się i zrelaksuje. Nie można także zapominać, że design w subtelnej formie jest ważny.  

Kolekcja świąteczna – Salon Firan Igmar