Szukaj
Szukaj
Kategorie

Materiały w stylu glamour – jak dobrać tkaninę do wnętrza?

Dowiedz się więcej o wnętrzach glamour, by jak najlepiej skomponować wszystkie dodatki w swoim domu.

Na skróty:

Co cechuje styl glamour w aranżacji wnętrz?

Glamour to styl, którego początek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Wnętrza urządzone w tym klimacie przypominają domy gwiazd filmowych z Hollywood. Są pełne przepychu, luksusowe. Charakterystyczny dla aranżacji glamour jest blask, połysk, a także kontrasty. Styl ten uwielbia zestawienia skrajnie różnych kolorów, faktur oraz rozmiarów. Najczęściej dominującymi kolorami jest biel, czerń oraz szarości, lecz najlepiej, by zostały urozmaicone innymi, intensywnymi barwami. Doskonale sprawdzi się tutaj granat, fuksja, czerwień, głęboki fiolet, róż, a także turkus, czy kolor miętowy. Bardzo ważne w stylu glamour jest stworzenie uporządkowanej przestrzeni. Tu każdy drobiazg powinien być dobrze zaplanowany i mieć swoje stałe miejsce.

Co jest wykorzystywane w budowaniu stylu glamour?

We wnętrzach glamour mile widziane są bogato zdobione elementy, mieniące się złotem, srebrem, odbijające światło. Ważną rolę odgrywają w dekoracji kryształy, szkło, lustra. Nie bez znaczenia jest skrupulatnie dobrana aranżacja okienna. Eleganckie karnisze chromowane zdobią firany i zasłony glamour. Zasłony i firany na oknach są nieodzownym elementem w salonie, sypialni, a także pokoju dziecięcym.

Styl ten to przede wszystkim odwaga. Jeżeli chcesz urządzić swój dom lub mieszkanie glamour, nie bój się pomalować jednej ze ścian na ciemny kolor, nie unikaj błyskotek i drobiazgów przyciągających uwagę. Co ważne, choć glamour kojarzy się z luksusem, nie do końca preferuje nowoczesne meble i dekoracje. Tu znacznie bardziej pożądane są meble barkowe oraz retro, lecz zaprezentowane w szczególnej odsłonie, korespondujące z przepychem i bogactwem.

Aranżacje okienne dopasowane do Twojego domu

Chcesz zamówić zasłony i firany szyte na zamówienie?

Zależy Ci na tym, żeby Twój dom wyglądał wyjątkowo? Wyjątkowa aranżacja okienna musi być spójna ze stylem architektonicznym. Postaw na profesjonalistów!

Jakie materiały są wykorzystywane w tym stylu?

Wspomniane kontrasty, które są niezwykle cenione w aranżacjach glamour, dotyczą również wykorzystywanych materiałów. Obok tych eleganckich, świecących, błyszczących, odbijających światło, stawiane są tkaniny o wyrazistej strukturze. Zasłona z welwetu świetnie komponuje się obok stolika ze szklanym blatem i z miedzianymi nóżkami. Marmur zestawiany jest z drewnem, a złoto z kamieniem.

Jeśli chodzi o tkaniny, poza wymienionym już welwetem, bardzo dobrze sprawdzi się jedwab, żakard, tafta oraz aksamit. Możesz śmiało wybierać między materiałami lejącymi się, śliskimi, a tymi z dłuższym włosiem. Ważne jest łączenie ze sobą różnych materiałów. Nadmiar jednego z nich mógłby zbyt mocno przytłoczyć wnętrze, sprawić, że stanie się kiczowate. Zasłony welurowe będą się doskonale komponować ze skórzaną kanapą i poduszkami z wysokogatunkowej satyny.

Jakie firanki mogą występować w tym stylu?

Dom w stylu glamour to bardzo często liczne i duże przeszklenia. Z reguły nie pozostają one bez ozdoby. Aby jednak dobrze wyglądały przy nietypowych rozmiarach okien, najlepiej postawić na zasłony na wymiar.

Tekstylia stanowią niezwykle istotny element dekoracyjny. Ocieplają wnętrze, nadają mu charakteru. Najbardziej polecane są w tego rodzaju wnętrzach firany na zamówienie bardzo lekkie, tzw. mgiełki. Do nich pasują kolorowe zasłony z welwetu na przelotkach albo inne, zwracające na siebie uwagę. Bardzo mile widziane są firanki zdobione drobnymi kryształkami, które mienią się w świetle. Materiałami na firany, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są organtyna oraz żakard. Niektórzy decydują się także na bardzo charakterystyczne firany makarony. Do nich najlepiej dobrać gładkie zasłony z lekkiej tkaniny, by nie obciążyć aranżacji okiennej zbyt mocno. Poza samymi ozdobami tekstylnymi, we wnętrzach glamour dobrze jest dobrać odpowiednie dodatki. Istotną rolę odegrać mogą eleganckie upinacze do zasłon w kolorze złota lub srebra. Sprawdź także inne akcesoria do firan, dzięki którym uzupełnisz charakter swojego wnętrza i nadasz mu klasy.

Produkty Salonu Firan Igmar