Szukaj
Kategorie

O czym musisz pamiętać zamawiając firany?

Jak zamawiać firny szyte na miarę?

Sprawdź na co zwrócić uwagę, a także jak przebiega proces szycia firan i zasłon na zamówienie?

Na skróty:

Dlaczego firany na zamówienie?

Dekoracja okienna to bardzo istotna ozdoba w każdym domu. Choć nowoczesne aranżacje niekiedy rezygnują z firan oraz zasłon na rzecz rolet, te tekstylia wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem. Dzięki nim wnętrze nabiera ciepła, staje się przytulne i przyjemnie się w nim relaksuje. Aby firana jednak była dobrze dopasowana do pomieszczenia, wpisywała się w aranżację całego domu, warto rozważyć firany na wymiar. To rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w nowoczesnych mieszkaniach i domach o dużych przeszkleniach. Bieżące trendy architektoniczne zachęcają właśnie do tego, by wpuszczać do wnętrza jak najwięcej światła. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by nieco osłonić się przed intensywnym słońcem, a także nie narażać się na wzrok sąsiadów, zdecyduj się na firany, stworzone z myślą o Tobie i Twoim domu. Zleć także szycie zasłon na wymiar. Wybierz tkaninę, jej kolor, by cieszyć się indywidualną dekoracją okienną.

Jak wygląda proces szycia firany?

Przyjrzyjmy się działaniu marki IGMAR – jak przebiega proces krok po kroku: szycie zasłon na zamówienie, przygotowywanie kompletnych aranżacji okiennych od momentu złożenia zamówienia, do wysłania gotowego produktu?

1. Pomiary – na miejsce inwestycji przyjeżdża osoba odpowiedzialna za dokonanie szczegółowych pomiarów.

2. Przygotowanie projektu – tutaj odbywa się dokładny wywiad z klientem, który wyraża wszystkie swoje oczekiwania związane z dekoracją okienną. Doświadczony branżowiec potrafi umiejętnie postawić pytania, które dadzą mu pełen obraz tego, co widziałby u siebie klient, nawet jeśli sam nie potrafi dokładnie tego sprecyzować. Istotną rolę odgrywa budżet, proporcje wnętrza, jego styl, a także aktualne trendy aranżacyjne.

Podczas projektowania bardzo ważna jest funkcjonalność dekoracji, by nie utrudniała ona potem użytkowania okna. Dotyczy to, chociażby dwuskrzydłowych okien balkonowych czy tarasowych, które wymagają dwóch odrębnych firan, nie zaś pojedynczej tafli, przez którą potem trzeba się przedzierać za każdym razem, gdy chce się wyjść na balkon. W przypadku modnych obecnie otwartych przestrzeni, salonów z aneksem kuchennym i jadalnią, gdzie znajduje się kilka różnych okien, dodatkowe wykusze, projektant zaproponuje rozwiązanie dla wszystkich przeszkleń, by całość była spójna i prezentowała się jednolicie, lecz jednocześnie by zachować odrębny charakter każdej części pomieszczenia i jego funkcjonalność. W większości otwartych przestrzeni wyraźnie bowiem widać, gdzie znajduje się część kuchenna, wypoczynkowa, a gdzie jadalnia.

W pracowni IGMAR bezbłędnie dobierane są dekoracje okienne do tego rodzaju wnętrz, planowane np. firany i zasłony jako ozdobny akcent w oknie tarasowym, w wykuszu same firany, rolety rzymskie lub panele okienne do kuchni, a w kuchni roleta rzymska, której wysokość z łatwością można regulować. W każdym z okien pojawia się ta sama firana, lecz inaczej podana.

3. Wycena – po powrocie do pracowni przychodzi kolej na przygotowanie wyceny, a następnie wysłanie jej do klienta. Jeśli jest z jego strony akceptacja, dochodzi do podpisania umowy i można zabrać się do pracy. W sytuacji, gdy cena przekracza możliwości klienta, pojawiają się propozycje rozwiązania tego problemu, szukanie, na czym można zejść z kosztów.

4. Realizacja – od momentu pierwszego spotkania do montażu karniszy wraz z dekoracjami upływa od 6 do 10 tygodni, w zależności od skali inwestycji (firany otrzymasz szybciej, niż komplet aranżacji okiennych do całego domu), dostępności materiałów i systemów zawieszeń, a także pory roku (w okresie przedświątecznym zwykle trzeba się liczyć z dłuższym czasem realizacji).

Zarówno dokonanie pomiarów, jak i montaż dekoracji w IGMAR są usługami dodatkowo płatnymi, których cena uzależniona jest od wielkości inwestycji.

Detale, o których powinieneś pamiętać zamawiając firany

Ogromnie ważne jest, by zlecając firany lub całą aranżację okienną, powierzyć projekt osobom godnym zaufania. Pracownia SALON FIRAN IGMAR to rodzinna firma, która każdego klienta traktuje indywidualnie i z należytą uwagą. Zgrany duet na gruncie matka-córka potrafi doskonale dotrzeć do klienta, sprecyzować jego potrzeby i zrealizować projekt w taki sposób, by spełnione były wszystkie oczekiwania. Podczas spotkania dopytaj o rodzaj tkaniny, powiedz, na jakim efekcie końcowym Ci zależy.

Firana na miarę szyta, czy aranżacja okienna?

Na co lepiej się zdecydować? Firany to dobre rozwiązanie wówczas, gdy okno nie będzie stanowić głównej ozdoby wnętrza oraz wtedy, gdy Twój budżet jest mocno ograniczony. Jeżeli możesz sobie pozwolić na oryginalne aranżacje okienne, masz duży dom, przestronne wnętrza z dużą ilością okien, daj im szansę wyglądać zupełnie wyjątkowo. Nowoczesne aranżacje okienne często są planowane już na etapie projektu domu. Dzięki temu idealnie wpisują się w jego charakter.

Gotowe firanki – oferta sklepu online