Szukaj
Szukaj
Kategorie

Rolety rzymskie elektryczne – hit czy kit?

Rolety rzymskie szyte na wymiar
Rolety rzymskie coraz częściej możemy spotkać w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Sprawdzają się znakomicie jako alternatywa dla klasycznych firan i zasłon. Dzięki temu, że wyglądają wspaniale, niezależnie od tego czy są rozsunięte lub złożone mogą pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i chroniącą przed światłem słonecznym w naszych czterech ścianach. Dla jednych jest to tylko przejściowa moda, jednak zdecydowana większość uważa, że jest to najnowszy hit na rynku zasłon. Jak jest naprawdę? Przekonajmy się!

Na skróty:

Czym cechują się rolety rzymskie?

Główną zaletą nowoczesnych rolet rzymskich jest ich uniwersalność. Nie dość, że możemy je rozsunąć na dowolną długość, według obecnych preferencji i potrzeb, to dodatkowo, zależnie od typu, na jaki się zdecydujemy mogą pełnić funkcję rozjaśniającą bądź przyciemniającą. Co więcej, dzięki ich rosnącej popularności, każdy odnajdzie odpowiadający mu schemat kolorystyczny. Nie trzeba się martwić nawet o długość, ponieważ, choć na rynku dostępne są gotowe produkty, wielu sprzedawców oferuje rolety rzymskie i firany na wymiar. Dodatkowym plusem tego typu rolet jest możliwość uszycia ich z dowolnego materiału, sprawia to, że wkomponują się tak samo perfekcyjnie w kuchni, jak i salonie.

W jakich stylizacjach rolety rzymskie mają zastosowanie? 

Dzięki ogromnym możliwościom dostosowania, rolety rzymskie sprawdzą się tak samo dobrze w biurze, gdzie dodadzą elegancji, jak i w salonie pełniąc funkcję urokliwego wykończenia. Dużą zaleta tego rodzaju osłony okiennej jest uniwersalność i możliwość wpasowania w różne style architektoniczne. Roleta rzymska sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach urządzonych klasycznie, jak i nowocześnie. Co więcej, zależnie od naszych preferencji dotyczących materiału może także doskonale sprawdzić się w wystroju stawiającym na minimalizm i harmonię. Szeroka gama dostępnych rozwiązań sprawia, że niezależnie od tego, czy wolimy skromnie wyposażone mieszkanie, czy bogato zdobione wnętrze, na pewno znajdziemy odpowiednią roletę rzymską do naszego salonu.

Rolety rzymskie szyte na zamówienie – Igmar Firany

roleta rzymska, roleta, naturalny splot, roleta na wymiar, tkaniny dekoracyjne, forest polska, roleta zaciemniająca
roleta rzymska. roleta, rolety. biała, do kuchni, nowoczesna firana, wystrój okna, dekoracja okna, aranżacja okna, zazdrostki, zazdroski, kuchenne, firanki do kuchni, firany
roleta rzymska, roleta, naturalny splot, roleta na wymiar, tkaniny dekoracyjne, forest polska, roleta dekoracyjna

Jak prawidłowo zamontować rolety rzymskie?

Jak wygląda montaż rolet rzymskich?W parze z uniwersalnym wyglądem rolet rzymskich idzie także duża dowolność montażu. Tego typu rolety montuje się zwykle na trzy sposoby:

do ramy okiennej – jest to najłatwiejszy sposób montażu przy wykorzystaniu uchwytów montowanych do okna, jednak posiada wadę, która dla wielu będzie znaczącym minusem tego typu rozwiązania – po założeniu rolet w taki sposób nie można otworzyć okna na oścież
do ściany nad oknem – ten typ instalacji rolet rzymskich jest na pewno trwałym i solidnym rozwiązaniem
do sufitu – zdecydowanie najbardziej estetyczne rozwiązanie, które zapewnia zarówno wspaniały, elegancki wygląd, jak i powiększa wizualnie pokój, w którym firany są zamontowane. Na tym sposobie montażu najbardziej zyska roleta rzymska do kuchni, salonu i biura.

roleta rzymska, biała, ze splotem

Jesteś zainteresowany kupnem rolet rzymskich szytych na wymiar?

Elektryczne rolety rzymskie – dlaczego będą hitem?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i może wydawać się trywialna – prostota i wygoda użytkowania. Takie rozwiązanie sprawi, że staną się nieodłącznym towarzyszem troszczącym się zarówno o Twoją wygodę, jak i portfel, ponieważ w przypadku montażu rolet w pełni zaciemniających typu black out pozwoli na zmniejszenie nagrzewania się pomieszczeń, jednocześnie zmniejszając koszty klimatyzacji.

Rolety rzymskie elektryczne działają poprzez podłączenie ich do prądu kablem zasilającym. Mogą być sterowane pilotem, z pomocą dedykowanej aplikacji w smartfonie lub podłączenia do domu inteligentnego, dzięki wbudowanemu modemowi wi-fi.

Gotowe firany i zasłony – sprawdź ofertę sklepu online