Szukaj
Kategorie

Firany krótkie – zazdrostki, panele, czy rolety rzymskie?

Osłona okien to przede wszystkim kwestie praktyczne, ale także walory dekoracyjne. Wybory konsumentów zmieniają się względem mody, aktualnych trendów, stylu mieszkań lub potrzeb. Oprócz standardowych wyborów, jakimi są firanki lub zasłony, nasi klienci bardzo chętnie korzystają również z zazdrostek, paneli oraz rolet rzymskich. Czym wybór krótkiej firanki urzeka naszych klientów? Na jaki wybór postawić: zazdrostki, panele czy rolety? Podpowiadamy!

Na skróty

Krótkie firany do pokoju – jakie mają zalety?

Krótkie firany, tak jak wskazuje na to ich nazwa, cechują się mniejszą długością, która średnio sięga do połowy (lub ¾ okna) – nigdy nie do tej długości, do parapetu lub krótsze, aby zachować proporcje na oknie. Ich zadaniem jest zwiększenie poczucia prywatności, delikatna osłona przed zbytnim nasłonecznieniem oraz wizualna poprawa wyglądu pomieszczenia. Krótkie firany mogą przynieść wiele korzyści w aranżacji wnętrz. Przede wszystkim, są one praktyczne, ponieważ nie zasłaniają całych okien, co pozwala na stały dostęp do światła dziennego. Dzięki temu pomieszczenie jest doświetlone, jaśniejsze i optycznie większe. Dodatkowo krótkie firany są łatwiejsze w utrzymaniu czystości oraz szybsze w pielęgnacji.

Ponadto krótkie firany są estetyczne i stanowią ciekawy dodatek każdego pomieszczenia. Mogą być zdobione różnorodnymi wzorami i kolorami, dzięki czemu łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza. Niemniej jednak w niektórych pomieszczeniach sprawdzą się te o jednolitym kolorze. Można więc dopasować je do różnych potrzeb i gustu. Z całą pewnością te firany są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uzyskać wnętrze jasne i przestronne, jednocześnie zachowując estetykę i elegancję. Mogą być dobrym rozwiązaniem zarówno do mieszkań, jak i do domów. Wśród nich warto wymienić zazdrostki, firany w formie paneli, a także rolety rzymskie.

Aranżacje okienne dopasowane do Twojego domu

Chcesz zamówić zasłony i firany szyte na zamówienie?

Zależy Ci na tym, żeby Twój dom wyglądał wyjątkowo? Wyjątkowa aranżacja okienna musi być spójna ze stylem architektonicznym. Postaw na profesjonalistów!

Zazdrostki do kuchni – funkcjonalne i stylowe zazdrostki na metry

Zazdrostki do kuchni to przydatny i estetyczny element wyposażenia, który może przynieść wiele korzyści – są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować prywatność w kuchni, jednocześnie pozostawiając dostęp do światła dziennego. Nowoczesne zazdrostki do kuchni mają liczne zalety, wśród których znajdują się m.in.:

  1. Większa prywatność – zazdrostka pozwala na odsłonięcie tylko części pomieszczenia, co oznacza, że nie trzeba cały czas zasłaniać całego okna
  2. Oszczędność przestrzeni – to opcja idealna do małych kuchni, ponieważ pozwala na oszczędność przestrzeni; nie trzeba już przestrzeni na standardowe firanki lub żaluzje
  3. Estetyka i design – zazdrostki są dostępne w różnych kolorach, wzorach i kształtach, dzięki czemu łatwo je dopasować do aranżacji
  4. Łatwość użytkowania – zazdrostki do kuchni są łatwe w montażu, pielęgnacji i użytkowaniu
  5. Ochrona przed promieniami słonecznymi – zazdrostka pozwala na kontrolowanie ilości światła, które dostaje się do pomieszczenia; to pozwala chronić meble i inne elementy wyposażenia przed przegrzaniem i odbarwieniem.

Dużą popularnością cieszy się zazdrostka panelowa. To zazdrostka cięta z belki, wykończona obszyciem i gotowa do zawieszenia na drążku zazdrostkowym.

Czym wyróżnia się panel firana?

Czym się wyróżniają panele firanowe

Innym rozwiązaniem na osłonę okna są panele-firany. Panele nazywane są również ekranami. W praktyce to nic innego jak modułowe dekoracje okienne, które stały się alternatywą dla firan i zasłon. Panel firana do pokoju dziecka to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcemy tracić zbyt dużo przestrzeni. Lekką i nowoczesną dekorację i zasłonę okna tworzą proste kawałki tkanin. Ta opcja również gwarantuje regulację stopnia zasłonięcia okna – dowolnie możemy zatrzymać panel np. w połowie okna, niemal w całości je odsłonić, a także w całości zasłonić. To także klasyczne i stylowe rozwiązanie do innych pomieszczeń, np. do salonu.

Rolety rzymskie do sypialni i nie tylko

Klasycznym rozwiązaniem są również rolety rzymskie. Sprawdzą się one w sypialni, ale także w salonie czy w gabinecie. Pozwalają na osłonięcie okna w dowolnym stopniu. Rolety rzymskie cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim są bardzo eleganckie i stylowe, dzięki czemu świetnie prezentują się w różnego rodzaju wnętrzach. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach.

Ponadto rolety pozwalają na skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi, co jest szczególnie ważne w letnie dni. Oprócz tego nie zajmują dużo miejsca, więc są idealne dla małych mieszkań lub pomieszczeń. Rolety rzymskie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co oznacza, że są trwałe i solidne. Dzięki temu posłużą przez wiele lat.

Sprawdź nasze realizacje!

Co wybrać? Firanki krótkie, rolety czy firany panelowe?

Trudno jednoznacznie określić, który rodzaj okiennej zasłony jest najlepszy. Wiele zależy od stylu wnętrza, preferencji właściciela i celu, jaki ma spełniać okienna zasłona. Jednak każda z oferowanych rozwiązań – zazdrostki, panele i rolety rzymskie – posiada swój unikatowy wygląd i charakter, dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą i wybrać rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb! Jeśli masz problem się zdecydować w oceanie możliwości. Zaufaj nam, pomożemy Ci w wyborze i zdradzimy praktyczne wskazówki.