Szukaj
Szukaj
Kategorie

Już jest! Kolor roku 2022

Instytut PANTONE ogłosił kolor na rok 2022

Kolor będzie odzwierciedlał przyszłoroczne, światowe spojrzenie na design i nie tylko… kolor ma wpływać na nas psychologicznie.

PANTONE 17-3938 TCX Veri Peri kolor powstał z połączenia zimnego fioletu z nutą niebieskości i czerwieni.

W głównym zamierzeniu kolor ma na nas działać pozytywnie. Ma motywować i pobudzać naszą kreatywność. Zachęcać do poszukiwań inspiracji, przyzwyczajać do zmian. Patrząc na to w jakim świecie obecnie żyjemy kolor pomoże nam nie zwariować w gąszczu ciągłych przemian i nadmiaru bodźców z którymi zmagamy się każdego dnia.

„Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy znowu życie pisze dla nas nowy scenariusz” – Pantone Color Institute

www.pantone.com/color-of-the-year-2022

Od strony designu i projektowania kolor jest wyzwaniem. Jest to definitywne odejście od szarości. Wnętrza powinny stać się odważne, mogą być budowane na monochromatycznej bazie, ale powinien znajdować się w nich energetyczny akcent kolorystyczny.

W branży wnętrzarskiej jest to bardzo pozytywna zmiana, szczególnie dla nas. Uwielbiamy odważne kolory na zasłonach czy poduszkach dekoracyjnych.
Obecnym trendem od jakiegoś czasu jest powrót do dużej ilości tkanin zasłonowych. Wyobraźcie sobie ścianę zasłon w soczystym kolorze i minimalistyczne wnętrze. Będzie to kompozycja nowoczesna, rześka i stymulująca.