Realizacje

Panele i atrapy rolet

Panele nazywane również ekranami to modułowe dekoracje okienne, które stały się alternatywą dla firan i zasłon. Są wnętrza w których marszczona firana czy zasłona to za dużo.
Nadmiar tkanin ogranicza przestrzeń i przytłacza okno, wtedy panele stają się idealnym rozwiązaniem. Proste kawałki tkanin tworzą lekką i nowoczesną dekoracje, która zajmuje niewielką przestrzeń.

Panele okienne to rozwieszone pionowe pasy firan, dodatkowo dociążone pasem dolnym, aby nie dochodziło do ich marszczenia się i powiewania. Dla uzyskania najlepszego efektu oraz wygody wykorzystuje się kilka pasów paneli, aby w ten sposób zapewnić dobry dostęp do parapetu oraz okna. Nowoczesne panele okienne do salonu najczęściej wiesza się na tradycyjnym karniszu szynowym lub rurkowym. Panele dekoracyjne na okno to wyjątkowe produkty, które mogą być szyte zarówno z taśmą do zawieszenia na żabkach, ale czy także z tunelem lub oczkami w celu zawieszenia na drążku. Jednak ze względu na strukturę paneli najlepiej sprawdzają się zapięcia na taśmę lub tunele.

Wysoka estetyka i prosta obsługa

Panele okienne do kuchni najczęściej montowane są na podwójnym karniszu. Umożliwia to ich łatwe zsuwanie oraz montaż. Umieszczając panele na dwóch karniszach można z łatwością rozsuwać je, co sprawdza się także w przypadku drzwi balkonowych, do których swobodny dostęp jest bardzo ważny. Panele firanowe do okien posiadają także niezbędne obciążenie, które montuje się w dolnej listwie firany. Taśma dociążeniowa sprawia, że materiał nie powiewa, nie przesuwa się dowolnie, pozostając atrakcyjnym nawet w przypadku lekkiego podmuchu wiatru.

Kiedy warto stosować panele dekoracyjne na okno?

Panele okienne na wymiar to idealne rozwiązanie w przypadku niestandardowej wielkości okien. W takiej sytuacji można stworzyć panele z dowolnego materiału, na przykład żakardu, tiulu, batistu. Panele dekoracyjne mogą być zarówno gładkie, jak także ze wzorami, haftami czy dekoracyjnym marszczeniem. Popularne są panele z gipiurą oraz koronką, gdyż nadają wnętrzu lekkości oraz wyrafinowania. Często uznaje się, że panele okienne stanowią rozwiązanie pośrednie między roletami a firanami. Rzeczywiście w sytuacji, kiedy są wykonane z małoprzepuszczalnego materiału, wówczas mogą przypominać rozwinięte rolety. Natomiast ich faktura oraz materiał sprawia, że bardzo przypominają tradycyjne firany. Elementem łączącym roletę oraz panel jest z pewnością dolne dociążenie.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się panele okienne?

Panel dekoracyjny na okno to idealne rozwiązanie w przypadku wielu pomieszczeń. Ekrany okienne sprawdzają się jednak najlepiej w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym jest umieszczenie kilku wąskich paneli o różnej długości. Bezsprzecznie panele okienne pełnią rolę ozdobną, zastępując zasłony na oknie. Panele mogą być wykonane z przezroczystego materiału lub z takiego, który nie przepuszcza światła. Można również łączyć je dowolnie, w celu uzyskania interesującą koncepcję aranżacyjną okna. Panele można wykorzystać także w kuchni. Jednak w tym wypadku powinny być one krótsze, aby zyskać wolną przestrzeń na parapecie.

Idealne wykończenie wnętrza – panele okienne

Nowoczesne panele okienne do kuchni to dobre rozwiązanie ze względu na fakt, że są to produkty trwałe i odporne na uszkodzenia czy częste pranie. Panele o odpowiedniej długości nie przeszkadzają w strefie roboczej, nawet w sytuacji, kiedy wiszą nad blatem kuchennym. Wykorzystując panele z białego płótna można wprowadzić do wnętrza minimalistyczną, romantyczną oraz rustykalną aranżację. Naturalne materiały Idealnie pasują także do nowoczesnej sypialni. Wówczas w pomieszczeniu panuje atmosfera wytchnienia i relaksu. Panele wykorzystać można także jako zasłony. W takiej sytuacji warto wybierać produkty z ciekawymi kolorowymi, geometrycznymi kształtami.

POTRZEBUJESZ POMOCY PRZY WYBORZE?

Umów się na indywidualne spotkanie

Produkty

Dostępne w sklepie

Szukasz innych produktów?

Odwiedź nasz sklep