Szukaj
Szukaj
Kategorie

Taśma WAVE elegancja & symetria

W szyciu jak i w modzie trendy zmieniają się cyklicznie.

Taśma wave zdobyła popularność ze względu na swoją wyjątkową formę głębokiej fali. Stąd też nazwa WAVE tłumacząc z angielskiego FALA. Zasłony i firany uszyte na tej taśmie zsuwają się i rozsuwają w harmonijny uporządkowany sposób. Fale są zawsze symetryczne. Dekoracja okienna przy zastosowaniu taśmy WAVE sprawia wrażanie idealnego ładu na oknie. System ten wpasowuje się w wiele stylów wnętrzarskich zaczynając od MINIMALIZMU. Poprzez LOFT do EKLEKTYZMU kończąc na coraz częściej spotykanym stylu MODERNA HAMPTON.

Wave to nowoczesne podejście do szycia

Taśma zdecydowanie odbiega od przyjętych standardów taśm marszczących, różni się też od taśmy MICROFLEX. Każdy system ma swoich fanów i przeciwników. Musimy pamiętać, że dobór formy szycia narzucają nam nasze upodobania, ale przede wszystkim narzuca go nam projekt wnętrza. Istotną kwestią jest dobór tkaniny. Przy firanach sprawa jest jasna, zwykle łatwo poddają się taśmie. Zasłony zaś bywają „kapryśne” dlatego do taśmy WAVE wybieramy tkaniny lejące, miękkie i podatne, aby każda fala była głęboka i idealnie prosta. Tkaniny sztywniejsze, tafty, nie zagwarantują nam efektu WOW.

Taśma WAVE jest transparentna, sekretem są torebki, za które zahaczamy ślimaki. Ilość odstępów między ślimakami jest wyliczona według ustalonej głębokości fal może być płytsza, delikatna lub dość głęboka. Do zawieszenia zasłony i firan potrzebujemy karnisza. Nie byle jakiego. Musi być to szyna sufitowa KS czy DS lub rura profilowana, na wspornikach ściennych posiadająca odpowiednie parametry. Do szyny lub profilu wkładany jest specjalny sznurek z oczkami wyliczonymi i ustawionymi na stałe. Dlatego sam montaż WAVE’a jest prosty, polega na zahaczeniu ślimaka o oczko. Fale ułożą się same i na zawsze zachowają idealna formę.

Wave jest taśmą przestrzenną, aby móc zastosować ją we wnętrzu jako dekoracje okienna musimy przeznaczyć na nią więcej miejsca niż zwykle przy innych systemach. W małych pomieszczeniach, w których zależy nam na każdym centymetrze przestrzeni- wave się nie sprawdzi. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie idealnej fali na przykład w salonie gdzie mamy sporo miejsca warto brać ją pod uwagę. Przy dekoracjach na systemie wave nikt nie przejdzie obok obojętnie. Jeśli marzysz o zastosowaniu taśmy wave w swoim wnętrzu, cel należy realizować już na etapie podwieszania sufitu, czy projektowania układu funkcjonalnego w pomieszczeniu. Tak aby zapewnić taśmie przestrzeń. Szczególnie jeśli planujesz zawiesić firanę i zasłony na karniszach manualnych czy elektrycznych gdzie taśma wave ma służyć do codziennego zasłaniania.

Nie masz pojęcia jak się do tego zabrać?

…a aranżacje okienne na taśmie wave bardzo Ci się spodobały?

Skontaktuj się z nami, pomożemy już w fazie projektu – ustalimy jakie głębokie wnęki sufitowe potrzebujesz, ile odsunąć się od okna z szafą lub kuchnią w zabudowie. W następnym kroku dobierzemy i zamontujemy karnisz. Aby w końcu skomponować idealnie firany i tkaniny do Twojego wnętrza i uszyć je na miarę tak aby efekt był oszałamiający.